Jdi na obsah Jdi na menu

AKTUÁLNĚ 2024

OBDRŽELI JSME NABÍDKU NA VELMI ZAJÍMAVÝ VÍCEDENNÍ VÍCEDENNÍ ZÁJEZD SENIORŮ Z PŘEROVA,

V PŘÍPADĚ ZÁJMU VOLEJTE PROSÍM VIKTORU BEČKOVI - 737502837 

 

 

Dobrý den pane Bečko,

 

ve spolupráci s Radou seniorů ČR jsme pro seniory z Olomouckého a Jihomoravského kraje připravili zájezd Seniorské putování po Vltavských zámcích. Bonusem na tomto zájezdě je také vstupenka na divadelní představení Rozum a cit na otáčivém hledišti v Českém Krumlově. 

 

Jelikož autobus pojede také kolem Vaši obce, je možné autobus přistavit k městskému úřadu či k jiné zastávce, která by byla seniorům nejblíže. Mohu Vás poprosit o vyvěšení letáku u Vás v klubu případně na obci v Ostopovicích? 

 

V případě jakýchkoliv dotazů mne neváhejte kontaktovat. Pokud by jste měl zájem o další nabídku seniorských pobytů, ráda Vám jej zašlu.

 

Děkuji Vám za informace a přeji hezký den z Přerova. S pozdravem Bc. Lucie Hudeczková


vltavske_zamky_z_brna_1090.jpg

 

 

 

ZATÍM PRVNÍ FOTKY ZE ZÁJEZDU DO ČECH POD KOSÍŘEM - od Moniky

Klub seniorů Ostopovice - Fotoalbum - 2024 05 Čechy pod Kosířem, Moni (klub-senioru-ostopovice.cz)

_ _ _ _ _ _

 

 

 

VÝBOR KLUBU SENIORŮ OSTOPOVICE PRO VÁS PŘIPRAVIL ZÁJEZD DO ČECH POD KOSÍŘEM, SLATINIC A DO LITOVLE

V PŘÍPADĚ ZÁJMU PROSÍM ZAVOLEJTE VIKTORU BEČKOVI NA ČÍSLO:

737 502 837

 

pozvanka_cechy_1090.jpg

 

 

SPOLEČNÁ NÁVŠTĚVA VODOJEMŮ ŽLUTÝ KOPEC
- prostory úchvatné
- skvělý komentář během prohlídky
- vynikající úpravy okolí (vstupní domeček, okolní park ...)
- zmínil jsem vernisáž výstavy fotografií z vodojemů od fotografa Libora Teplého v Knihovně Ostopovice ve čtvrtek 16. května v 18:00

Součástí vernisáže bude beseda o příběhu vodojemů s panem Teplým a autorem architektonického řešení vstupu do vodojemů, ing. arch. Davidem Prudíkem.
 

20240510_152759-2.jpg

VÝLET NA JIŽNÍ MORAVU
VALTICE - LEDNICE - DAMBOŘICE

Návštěva alespoň části Lednicko-valtického areálu s ukončením ve vinném sklepě-takový byl program zájezdu který pořádal klub seniorů Ostopovice dne 25. 4. 2024.
 

dsc_1279_1.jpg

Zájem o účast byla tak veliká, že se musel přeobjednávat větší autobus, aby byli všichni přihlášení uspokojeni. To se asi u nás ještě nikdy nestalo.
 

dsc_1156.jpgPrvní zastávka byla návštěva zámku Valtice, spojená s prohlídkou a výkladem průvodce. Po individuálním obědě zůstal časový prostor na průzkum náměstí a přilehlého okolí.
 

dsc_1335.jpgNásledoval odjezd do Lednice, kde si Liechtensteinové vybudovali letní sídlo v podobě zámku, krásný zámecký park s jízdárnou a další zajímavé stavby. Přišlo i na kávu a zákusek, možností kde bylo dost.
 

dsc_1402.jpgNo a potom už došlo na očekávané vyvrcholení výletu, a to byla návštěva vinného sklepa Na kopečku v obci Dambořice. Vinař a provozovatel sklepa pan Luskač prezentoval několik vzorků vín i s výkladem, což byla jakási předehra k volné konzumaci vín, k zábavě a občerstvení v podobě vzorně připraveného rautu. V takovém sklípku utíká čas dvojnásobně rychleji, takže nutně nastal čas k rozloučení s majitelem, poděkování za starost, kterou s námi měl, a odjezdu domů.
 

dsc_1115.jpgJe potřeba poděkovat výboru klubu v čele s předsedou Viktorem Bečkou za organizaci, šoférovi Petrovi Ireinovi za to že nás dovezl v pořádku do Ostopovic, a můžeme se těšit na další akci.

Rudolf Fanta.

 

fotky:

Klub seniorů Ostopovice - Fotoalbum - 2024 04 25 Valtice Lednice Dambořice (klub-senioru-ostopovice.cz)

 

 

 

 

JAK NA CHYTRÝ TELEFON A TABLET

Seminář byl naprosto povedený po všech stránkách. Jak je zřejmé z fotografií, tak se odehrál v příjemném prostředí sálu Knihovny a zúčastnilo se jej sedmnáct účastníků.

Akci jsme za výbor Klubu před začátkem připravili - stoly a židle orientované na promítání, občerstvení a promítací techniku Knihovny.

Bezplatným seminářem, který byl součástí projektu DIGITÁLNÍ ODYSEA v rámci Nadace Vodafonu České republiky, provázel zúčastněné seniory lektor a pracovník neziskové organizace Moudrá Sovička pan Lukáš Staněk. 

Po uvítání a úvodním slovu předsedy Klubu seniorů Viktora Bečky lektor seznámil účastníky semináře velmi erudovaným a podstatným způsobem, přesto pohodově a vtipně s informacemi o zacházení s chytrými telefony a s tipy a triky, jak potřebné úkony provádět. Každý pak měl možnost si vše na svém zařízení odzkoušet. Kdo nestíhal, tomu lektor trpělivě pomohl.

Na závěr lektor nabídl i možnost dalšího pokračování kurzu pro pokročilé a také individuální neplacenou pomoc seniorům správně a bezpečně ovládat moderní technologie, kdy je možné se domluvit na konzultaci a praktické pomoci dokonce i u seniora doma.
(Viz informační plakát níže na této stránce).

 

Ještě několik dalších významných přínosů měl zmíněný seminář:

- Sešla se skupina seniorů s různou úrovní znalostí moderní komunikační techniky, se společným problémem i zájmem jej vyřešit

- I když byli lektorem o všem potřebném informováni, tak byli i vedeni k vzájemné spolupráci a komunikaci, k možnosti si správné ovládání prakticky vyzkoušet a vzájemně si sdělit pocity z úspěchu.

- Velmi důležitou pasáží semináře byla kapitola o bezpečnosti na telefonu a to i s ukázkami, jak internetový útok na mobil vypadá, jaké má fáze, jaké jsou jeho důsledky a hlavně jaké jsou prevence, vedoucí k ochraně.

.pd

 

 

dsc_1033-panorama-1_1.jpgVšechny fotky ze semináře:

Klub seniorů Ostopovice - Fotoalbum - 2024 04 22 Jak na mobil (klub-senioru-ostopovice.cz)

 

 

 

240227_tt_vf_ost.jpg

 

 

 

screenhunter-2858_uu.jpg

 

 

OSLAVA MDŽ
8. března 2024

Opět povedená akce v Restauraci U Volejníků.
Předseda Klubu seniorů Viktor oslavu zahájil uvítáním všech účastníků a svátečním blahopřáním. Pak představil aktuální program Klubu pro nadcházející údobí. Následně Viktor, Ruda a Zděněk všem zúčastněným ženám popřáli osobně a předali jim růži.

Pak se povídalo, zpívalo, tancovalo, jedlo a pilo ... Na fotkách v albu si můžete prohlédnout, jak příjemně a vesele bylo.

 

Klub seniorů Ostopovice - Fotoalbum - 2024 03 08 MDŽ (klub-senioru-ostopovice.cz)

 

dsc_7632_1090.jpg

 

 

 

 

 

BESEDA S OSLAVOU MDŽ
6. března 2024

Beseda měla dvě části, v první nás místostarosta Petr Vlach seznámil s řadou stavebních záměrů obce, případně krajských, nebo celostátních dopravních akcí, které se obce budou citelně týkat.
Ve druhé části besedy pokračovala volná debata po skupinkách zájemců o přinesené historické fotografie z obce. Předseda Viktor také s radostí doplnil sbírku fotografií z historie školy od pozvaných seniorů pro připravovanou akci LOUČENÍ S BUDOVOU.

 

dsc_7504-panorama_1090.jpg

více fotek z besedy:

Klub seniorů Ostopovice - Fotoalbum - 2024 03 06 MDŽ (klub-senioru-ostopovice.cz)

 

 

mdz_1090.jpg

 

Vážené seniorky a senioři,
zveme Vás dle pozvánky na seminář
"Jak na chytrý telefon a tablet".
Seminář je pro Vás zdarma,
protože je financován z nadace Vodafonu 

 

240227_tt_vf_ost.jpg

 

PLES SENIORŮ 2024

Do právě probíhajícího masopustního období časově dobře zapadl ples, který pořádal klub seniorů Ostopovice. Je to již tradiční a hojně navštěvované setkání tanečníků nejen z Ostopovic, ale i blízkého okolí.

O hudební produkci se postaralo duo MIDNIGHT EXPRESS, a podle ohlasů se postaralo na jedničku. Součástí programu byla také ukázka tanečníků KOMETY BRNO. Drobné občerstvení zajistil výbor, o ostatní včetně nápojů se postaral Ríša Čada s kolektivem. Vrcholem pro většinu účastníků bývá tombola, a nebylo tomu jinak ani tentokrát. Samotná tombola byla složena z příspěvků OÚ Ostopovice, ostopovických podnikatelů i návštěvníků plesu. A vyhráli skoro všichni.

Sluší se poděkovat za přípravu celé akce výboru klubu pod vedení Viktora Bečky, i členům a členkám klubu, kteří nezištně pomáhali s organizací.

Konalo se 3. 2. 2024 v ostopovické sokolovně.

Za výbor Rudolf Fanta.

dsc_5518_1090.jpg

 

 

 

Vážené seniorky a senioři,

moc VÁM děkujeme za VELMI VELMI VYDAŘENÝ PLES !!!

 

FOTKY V ALBU 

Klub seniorů Ostopovice - Fotoalbum - 2024 01 Ples (klub-senioru-ostopovice.cz)

Klub seniorů Ostopovice - Fotoalbum - 2024 01 Ples Viky (klub-senioru-ostopovice.cz)

 

 

MÁME NACHYSTÁNO !!!

PLES MŮŽE ZAČÍT !!!

UŽ ZA CHVILKU !!!

 

20240203_112744_1091.jpg

program_plesu_2024_01.jpg

 

 

 

Vážené seniorky a senioři

Klub seniorů pro nás připravuje školení na téma, jak ovládat tzv. chytrý mobil, nebo tablet.

Příští týden budeme znát na školení termín, pokud by měl někdo zájem už teď, může se domluvit na individuální návštěvě už teď podle plakátku: 

231202_sen_knihovny_kjmb_900.jpg

 

 

Vážené seniorky a senioři

Podařilo se nám na náš letošní ples zajistit vystoupení dětského tanečního páru, finalistů Mistrovství České republiky ve standardních a latinsko-amerických tancích roku 2023.

Do rytmu hudby a tance nás naladí: Pavel a Nikol, je to 11tiletý pár, dívka je z OTNIC a chlapec z BRNA. Tančí spolu necelé 2 roky a tančí v tanečním klubu Kometa Brno pod vedením manželů Tománkových (kdo sleduje pořad Stardance tak jistě ví).

Jsou to Finalisté Mistrovství ČR 2023 27.1.2024 se zúčastnili Mistrovství ve standardních tancích roku 2024, již ve vyšší věkové kategorii

Průměrné náklady na soutěžní oblečení jsou 15 tisíc Kč na
tanečníka, na každý tanec. Nižší věková kategorie, kdy dívka
nesmí mít flitry ani kamínky, u starší věkové kategorie jsou
stojí jedny dívčí šaty kolem 30-40 tisíc Kč, chlapec dá za frak
cca 30 tisíc Kč. Speciální taneční boty se doporučuje pořídit na jednu
plesovou sezónu, jsou velmi pohodlné, jako papučky J

Představí nám tance: Waltz, Tango, Valčík, Slowfox a Quickstep.
Také Sambu, Chachu, Rumbu, Paso-Doble a Jive.

 

TRADIČNÍ TANCE:

Valčík - tradiční u nás velmi rozšířený tanec na plesech

Slow Fox - nejtypičtější tanec anglického stylu, pro svoji složitost se tančí až ve vyšších úrovních

Quickstep - takzvaně „rychlý krok“-jedná se o nejrychlejší tanec, s kterým se s námi Pavel a Nikol nyní rozloučí

LATINSKO-AMERICKÉ TANCE:

Samba - tanec pocházející z Brazílie, rytmický tanec, který rozhýbe celé tělo

Chacha - svižný tanec pocházející z Kuby

Rumba - pomalý zamilovaný tanec kubánského původu

Paso-doble - pochodový tanec původem ze Španělka, symbolizuje toreadora a jeho šátek

Jive - rytmický tanec ovlivněn rokenrolem, Boogie-woogie a černošskými tanci.

 

 

 

Krátké zhodnocení činnosti
Klubu seniorů Ostopovic za rok 2023

Milí senioři,
předem mi dovolte Vám popřát do nového roku
pevné zdraví, hodně štěstí, radosti a pohodu ve Vašem životě.

Ohlédnu-li se zpět za uplynulým rokem, musím konstatovat, že uběhl jako voda a máme tu nový rok s novým programem. Doufám a věřím, že každý z Vás si najde v aktivitách to své. Spolu s týmem výboru Klubu se stále snažíme do našeho programu navrhovat sportovní, kulturní, společenské i naučné aktivity vhodné pro nás všechny seniory. Pokud budete mít i Vy nějaký vhodný návrh na doplnění programu – dejte nám vědět, my ho zahrneme do našeho plánu činností.

V uplynulém roce jsme splnili téměř všechny body programu, až na zdravotní besedy, kde se nám pro jejich enormní vytíženost nepodařilo zajistit oborové lektory. Naopak, navíc byl uspořádán mimo program v prosinci další kulturně poznávací zájezd do Jindřichova Hradce s adventním programem. Děkuji Vám všem za podporu při konání těchto aktivit. O jejich úspěšnosti svědčí Vaše hojná účast. Pro konkrétní upřesnění jsme v roce 2023 uspořádali 14 akcí s účastí 470 osob seniorského věku.

Na akcích pořádaných samotnou obcí, místní mateřskou a základní školou, knihovnou a ostatními organizacemi v obci máme též své zástupce, i těm všem patří mé poděkování. A těšíme se na další spolupráci s nimi. Také děkuji výboru Klubu seniorů za obětavou práci a panu starostovi spolu s pracovníky obce a v neposlední řadě i všem zastupitelům za veškerou podporu.

S radostí přichází i smutek a my jsme se bohužel museli rozloučit s našimi kamarády, přáteli a známými. Zůstanou v našich srdcích a budeme na ně s láskou a v dobrém vzpomínat. Čest jejich památce. A tak doufám a přeji si, aby nastávající rok byl jen radostný a plný pěkných zážitků.

Ještě jednou děkuji a všem hodně zdaru.

Viktor Bečka

Předseda Klubu seniorů Ostopovic.

 

 

PRVNÍ SCHŮZE VÝBORU: 
UŽ JSME OPĚT ZAČALI PRO VÁS PŘIPRAVOVAT AKCE NA ROK 2024

01_1090.jpg02_1090.jpg

 

A CO NÁS V NEJBLIŽŠÍ DOBĚ ČEKÁ:

3. února 2024 | sobota |
- Ples seniorů | v sokolovně |

7. března 2024 | čtvrtek |
- Beseda se staršími spoluobčany | v knihovně |

8. března 2024 | pátek |
- Jarní posezení s oslavou MDŽ | v restauraci U Volejníků |

 

 

 

MNOHO ZDRAVÍ, SIL, SPOKOJENOSTI A ŠTĚSTÍ VÁM VŠEM MILÝM SENIORŮM A SENIORKÁM PŘEJEME V NOVÉM ROCE 2024 !!!

pf_2024_sen.jpg