AKTUÁLNĚ 2024

Vážené seniorky a senioři,
zveme Vás dle pozvánky na seminář
"Jak na chytrý telefon a tablet".
Seminář je pro Vás zdarma,
protože je financován z nadace Vodafonu

240227_tt_vf_ost.jpg

PLES SENIORŮ 2024

Do právě probíhajícího masopustního období časově dobře zapadl ples, který pořádal klub seniorů Ostopovice. Je to již tradiční a hojně navštěvované setkání tanečníků nejen z Ostopovic, ale i blízkého okolí.

O hudební produkci se postaralo duo MIDNIGHT EXPRESS, a podle ohlasů se postaralo na jedničku. Součástí programu byla také ukázka tanečníků KOMETY BRNO. Drobné občerstvení zajistil výbor, o ostatní včetně nápojů se postaral Ríša Čada s kolektivem. Vrcholem pro většinu účastníků bývá tombola, a nebylo tomu jinak ani tentokrát. Samotná tombola byla složena z příspěvků OÚ Ostopovice, ostopovických podnikatelů i návštěvníků plesu. A vyhráli skoro všichni.

Sluší se poděkovat za přípravu celé akce výboru klubu pod vedení Viktora Bečky, i členům a členkám klubu, kteří nezištně pomáhali s organizací.

Konalo se 3. 2. 2024 v ostopovické sokolovně.

Za výbor Rudolf Fanta.

dsc_5518_1090.jpg

Vážené seniorky a senioři,

moc VÁM děkujeme za VELMI VELMI VYDAŘENÝ PLES !!!

FOTKY V ALBU

Klub seniorů Ostopovice - Fotoalbum - 2024 01 Ples (klub-senioru-ostopovice.cz)

Klub seniorů Ostopovice - Fotoalbum - 2024 01 Ples Viky (klub-senioru-ostopovice.cz)

MÁME NACHYSTÁNO !!!

PLES MŮŽE ZAČÍT !!!

UŽ ZA CHVILKU !!!

20240203_112744_1091.jpg

program_plesu_2024_01.jpg

Vážené seniorky a senioři

Klub seniorů pro nás připravuje školení na téma, jak ovládat tzv. chytrý mobil, nebo tablet.

Příští týden budeme znát na školení termín, pokud by měl někdo zájem už teď, může se domluvit na individuální návštěvě už teď podle plakátku:

231202_sen_knihovny_kjmb_900.jpg

Vážené seniorky a senioři

Podařilo se nám na náš letošní ples zajistit vystoupení dětského tanečního páru, finalistů Mistrovství České republiky ve standardních a latinsko-amerických tancích roku 2023.

Do rytmu hudby a tance nás naladí: Pavel a Nikol, je to 11tiletý pár, dívka je z OTNIC a chlapec z BRNA. Tančí spolu necelé 2 roky a tančí v tanečním klubu Kometa Brno pod vedením manželů Tománkových (kdo sleduje pořad Stardance tak jistě ví).

Jsou to Finalisté Mistrovství ČR 2023 27.1.2024 se zúčastnili Mistrovství ve standardních tancích roku 2024, již ve vyšší věkové kategorii

Průměrné náklady na soutěžní oblečení jsou 15 tisíc Kč na
tanečníka, na každý tanec. Nižší věková kategorie, kdy dívka
nesmí mít flitry ani kamínky, u starší věkové kategorie jsou
stojí jedny dívčí šaty kolem 30-40 tisíc Kč, chlapec dá za frak
cca 30 tisíc Kč. Speciální taneční boty se doporučuje pořídit na jednu
plesovou sezónu, jsou velmi pohodlné, jako papučky J

Představí nám tance: Waltz, Tango, Valčík, Slowfox a Quickstep.
Také Sambu, Chachu, Rumbu, Paso-Doble a Jive.

TRADIČNÍ TANCE:

Valčík - tradiční u nás velmi rozšířený tanec na plesech

Slow Fox - nejtypičtější tanec anglického stylu, pro svoji složitost se tančí až ve vyšších úrovních

Quickstep - takzvaně „rychlý krok“-jedná se o nejrychlejší tanec, s kterým se s námi Pavel a Nikol nyní rozloučí

LATINSKO-AMERICKÉ TANCE:

Samba - tanec pocházející z Brazílie, rytmický tanec, který rozhýbe celé tělo

Chacha - svižný tanec pocházející z Kuby

Rumba - pomalý zamilovaný tanec kubánského původu

Paso-doble - pochodový tanec původem ze Španělka, symbolizuje toreadora a jeho šátek

Jive - rytmický tanec ovlivněn rokenrolem, Boogie-woogie a černošskými tanci.

Krátké zhodnocení činnosti
Klubu seniorů Ostopovic za rok 2023

Milí senioři,
předem mi dovolte Vám popřát do nového roku
pevné zdraví, hodně štěstí, radosti a pohodu ve Vašem životě.

Ohlédnu-li se zpět za uplynulým rokem, musím konstatovat, že uběhl jako voda a máme tu nový rok s novým programem. Doufám a věřím, že každý z Vás si najde v aktivitách to své. Spolu s týmem výboru Klubu se stále snažíme do našeho programu navrhovat sportovní, kulturní, společenské i naučné aktivity vhodné pro nás všechny seniory. Pokud budete mít i Vy nějaký vhodný návrh na doplnění programu – dejte nám vědět, my ho zahrneme do našeho plánu činností.

V uplynulém roce jsme splnili téměř všechny body programu, až na zdravotní besedy, kde se nám pro jejich enormní vytíženost nepodařilo zajistit oborové lektory. Naopak, navíc byl uspořádán mimo program v prosinci další kulturně poznávací zájezd do Jindřichova Hradce s adventním programem. Děkuji Vám všem za podporu při konání těchto aktivit. O jejich úspěšnosti svědčí Vaše hojná účast. Pro konkrétní upřesnění jsme v roce 2023 uspořádali 14 akcí s účastí 470 osob seniorského věku.

Na akcích pořádaných samotnou obcí, místní mateřskou a základní školou, knihovnou a ostatními organizacemi v obci máme též své zástupce, i těm všem patří mé poděkování. A těšíme se na další spolupráci s nimi. Také děkuji výboru Klubu seniorů za obětavou práci a panu starostovi spolu s pracovníky obce a v neposlední řadě i všem zastupitelům za veškerou podporu.

S radostí přichází i smutek a my jsme se bohužel museli rozloučit s našimi kamarády, přáteli a známými. Zůstanou v našich srdcích a budeme na ně s láskou a v dobrém vzpomínat. Čest jejich památce. A tak doufám a přeji si, aby nastávající rok byl jen radostný a plný pěkných zážitků.

Ještě jednou děkuji a všem hodně zdaru.

Viktor Bečka

Předseda Klubu seniorů Ostopovic.

PRVNÍ SCHŮZE VÝBORU:
UŽ JSME OPĚT ZAČALI PRO VÁS PŘIPRAVOVAT AKCE NA ROK 2024

01_1090.jpg02_1090.jpg

A CO NÁS V NEJBLIŽŠÍ DOBĚ ČEKÁ:

3. února 2024 | sobota |
- Ples seniorů | v sokolovně |

7. března 2024 | čtvrtek |
- Beseda se staršími spoluobčany | v knihovně |

8. března 2024 | pátek |
- Jarní posezení s oslavou MDŽ | v restauraci U Volejníků |

MNOHO ZDRAVÍ, SIL, SPOKOJENOSTI A ŠTĚSTÍ VÁM VŠEM MILÝM SENIORŮM A SENIORKÁM PŘEJEME V NOVÉM ROCE 2024 !!!

pf_2024_sen.jpg